افتتاح باشگاه کتاب خوانی معلولان در کاکی بوشهر

بوشهر-ایرنا- سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی استان بوشهر گفت: به مناسبت روز جهانی معلولان باشگاه کتاب خوانی معلولان با تسهیل گری سیده 'فرزانه گلستانه' و عنوان 'معلولان کتاب ' در شهر کاکی این شهرستان افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، حمید زارعی روز سه شنبه در آیین افتتاح این باشگاه کتاب خوانی افزود: معلول کسی است که به خاطر معلولیت یا بیماری، دچار مشکلات طولانی مدت برای گذران زندگی روزمره است.
زارعی ادامه داد: برطرف کردن نیازهای اطلاعاتی این گروه برای اجتناب از عمیق تر شدن شکاف ناشی از محرومیت اطلاعاتی میان افراد سالم و معلول جامعه در زمره تعهدات ادارات و نهادهاست.
وی افزود: افرادی که دارای آسیب هایی هستند باید همانند دیگر اعضای جامعه از خدمات یکسانی در دسترسی به اطلاعات روز آمد برخوردار باشند و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی نیز با ایجاد باشگاه کتاب خوانی معلولان در کاکی تلاش می کند در این زمینه اقداماتی انجام دهد.
تسهیلگر باشگاه کتاب خوانی معلولان کتاب در کاکی که خود معلول است گفت: بیشتر کتاب‌ها در حوزه معلولیت از سوی بنیاد جانبازان و سازمان بهزیستی کشور منتشر می‌شوند و ناشران خصوصی کمتر به این موضوعات توجه دارند.
سیده فرزانه گلستانه ادامه داد: ناشران بیشتر به بعد اقتصادی انتشار کتاب‌ها توجه دارند و از این حیث کمتر سراغ انتشار کتاب با محوریت معلولان می‌روند.
وی افزود: از دلایل کاهش انتشار کتاب با موضوعیت معلولان، کمتر کتاب خواندن آحاد جامعه است که در سال‌های اخیر با ورود فضای مجازی افراد کمتر کتاب می‌خوانند.
گلستانه اضافه کرد: در کشور ما ناشران بیشتر به سمت کتاب‌هایی می‌روند که فروش بهتری داشته باشند، به همین دلیل تبلیغات برای کتاب‌ها با موضوع معلولان بسیار کمتر از دیگر حوزه‌هاست.
وی ادامه داد: امیدواریم با تأسیس این باشگاه کتاب خوانی برای معلولان کاکی در حوزه کتاب و کتاب خوانی اقدامات موثری انجام دهیم و شاهد رشد سرانه مطالعه و کتاب خوانی در بین معلولان این شهر باشیم.
شهر کاکی شهرستان دشتی با 12 هزار نفر جمعیت در 120 کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.
7206/6043**
خبرنگار: علی اشکو** انتشار دهنده: خدانظر خواجه

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال