کتابخانه مرشد روستای درازی شهرستان دشتی گشایش یافت

بوشهر- ایرنا- به مناسبت هفته کتاب و در آیینی با حضور مسئولان شهرستان دشتی کتابخانه مرشد روستای درازی شهرستان دشتی استان بوشهر گشایش یافت.

به گزارش ایرنا، معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری دشتی روز سه شنبه در آیین افتتاح این کتابخانه گفت: روستای درازی از پیشینیه درخشانی در عرصه فرهنگ برخوردار است و شخصیت های برجسته ای از این روستا برخاسته اند.
محمد حسینی افزود: این روستا که زادگاه آیت الله سیدغلامحسین سجادی و مرشدهاست می‎توان با تشویق مردم و بویژه جوانان به مطالعه و دانش اندوزی در ارتقای سطح علمی جوانان که به عنوان آینده‎سازان جامعه از آن‎ها یاد می‌شود، گام‏ های بلندتری در جهت ارتقای سطوح گوناگون جامعه برداشت.
وی اضافه کرد: کسب عنوان روستای برتر کتابخوانی گامی بلند و مهم در راستای توسعه فرهنگ و کتابخوانی است و تلاش های مردم، شورا، دهیاری و حمایت های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در کسب این مهم قابل تقدیر است.
حسینی بیان کرد: احداث و توسعه کتابخانه بویژه در روستاها یک ضرورت فرهنگی است و جای خوشحالی است که این اتفاق مهم در هفته کتاب روی می دهد.
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی گفت: ایجاد کتابخانه عمومی ضرورتی برای ترویج بیشتر فرهنگ مطالعه بین مردم در روستای درازی است.
حمید زارعی افزود: این کتابخانه حاصل توفیق روستای درازی در جشنواره ملی روستاهای دوستدار کتاب است.
زارعی اضافه کرد: 250 میلیون ریال برای خرید قفسه، میز و صندلی و سایر تجهیزات و خرید کتاب این کتابخانه هزینه شده است.
روستای درازی شهرستان دشتی با 1700 نفر جمعیت در 90 کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.
7206/6043**
خبرنگار: علی اشکو** انتشار دهنده: خدانظر خواجه

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال