معاون استاندار بوشهر:جاده گناوه به دیلم از محورهای مهم حمل و نقل استان است

گناوه-ایرنا- معاون امور عمرانی استاندای بوشهر گفت: محور گناوه به دیلم و گناوه به بندرریگ از محورهای مهم استان در زمینه حمل و نقل جاده ای است که با نگاه خاصی، اقدام های خوب راهسازی در این مسیر صورت گرفته است.

محمدحسن باستی روز سه شنبه در بازدید از این طرح ها در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح جاده 67 کیلومتری گناوه به دیلم در 2 سال اخیر بخش اعظمی آن اجرا و به اتمام و زیر بار ترافیک رفته است.
وی گفت: در این مسیر هشت کیلومتر در بخش خروجی شهر گناوه به سمت دیلم که به دلیل اعتراض مالکان املاک متوقف شده بود بتازگی با پیگیری های به عمل آمده مشکل حل شده است.
معاون امور عمرانی استانداری بوشهر اظهارکرد: این محور هشت کیلومتری فعال شده که بزودی چهار کیلومتر آن زیر بار ترافیک خواهد رفت و چهار کیلومتر اول آن امیدواریم اگر مشکلی پیش نیاید تا قبل از عید نوروز سال آینده به طور کامل به اتمام برسد.
وی افزود: این جاده به عنوان یکی از نقاط حادثه خیز راههای ارتباطی استان بوشهر بود که با اقدام های صورت گرفته، تردد در آن ایمن تری پیدا خواهد کرد تا دیگر شاهد تصادف های ناشی از مشکلات جاده ای نباشیم.
باستی بیان کرد: اعتباری که برای کل این طرح که از شهر اهرم آغاز و به برازجان، گناوه ودیلم متصل و خاتمه می یابد، بیش از 2 هزار میلیارد ریال برآوردشده بود که بخش قابل توجهی از کار انجام شده است.
وی گفت: بخش عمده ای از اعتبارات این محور ملی است که برای جذب آن پیگیری صورت خواهد گرفت.
معاون عمرانی استاندای بوشهر ادامه داد: اتفاقی خوب که در بخشی از محور حوزه گناوه به دیلم انجام شده تعریض آن است که هم اینک پیمانکار درحال مراحل نهایی آسفالت آن است.
باستی گفت: طول جاده ریگ به گناوه نیز 11 کیلومتر است که مسیر بوشهر به ریگ و گناوه را کوتاه می کند.
وی اظهارکرد: قرارداد اولیه قطعه اول این طرح حدود 80 میلیار دریال و پنج کیلومتر که رو به اتمام است و برای مابقی آن نیز 80 میلیادریال پیش بینی شده که اختصاص خواهیم داد.
باستی افزود: دستور مرحله مناقصه قطعه دوم نیز صادر شده تا هرچه سریع تر تکمیل شود.
معاون امور عمرانی استانداربوشهر گفت: از بن بست درآمدن بندرریگ و توسعه و بدست آوردن فرصت های تازه گردشگری بین شهرهای گناوه و ریگ از اهداف مهم این طرح است.
وی اظهار کرد: بخشی از طرح قطعه درحال اجرای میدان امام علی (ع) ریگ دارای معایب و اشکالاتی است که نیاز به اصلاح دارد و برای برطرف کردن آن نشستی با مشاور برگزار خواهدشد.
شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر از نقاط پرتردد مواصلاتی استان بوشهر با استان های همجوار است.
6164/6043**
خبرنگار: نعمت الله بهروزی** انتشار دهنده: خدانظر خواجه

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال