امام جمعه بوشهر: توطئه های استکبار در مقابل انقلاب اسلامی کارساز نبوده است

بوشهر- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: توطئه ها و دسیسه های استکبارجهانی در مقابل انقلاب اسلامی تاکنون کارساز نبوده و انقلاب ایران همچنان با قدرت پیش می رود.

به گزارش ایرنا، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه های نمازجمعه بوشهر افزود: انقلاب اسلامی با وجود کارشکنی های استکبار جهانی با هدایتهای امام راحل، رهبر معظم انقلاب اسلامی، ولایتمداری مردم و خدمتگزاران با صلابت در مسیر رسیدن به هدفهای خود پیش می رود.
وی با اشاره به دیدار روز گذشته رهبر معظم انقلاب با هیاتهای مذهبی دانشجویی تصریح کرد: راه تلاش در راه خدا، اقامه حق و عدل و رسیدن به تمدن مسیر دشوار و پرفراز و نشیب است.
صفایی بوشهری افزود: انقلاب اسلامی برخلاف بسیاری از انقلاب های دیگر در چهل سال گذشته توانسته به بسیاری از هدفها و آرمانهای خود دست پیدا کند و افق پیش رو امید بخش و موفقیت آمیز است.
وی یادآور شد: انقلاب اسلامی برخلاف برخی از انقلابها که از مسیر خود خارج شدند از مسیر خود خارج نشده و همچنان بر هدفهای خود که شامل استکبارستیزی، عدم پذیرش رژیم صهیونیستی، کمک به نیازمندان و مستضعفان و مردم سالاری دینی محکم ایستاده و برای رسیدن به آنها گام به گام به پیش می رود.
صفایی بوشهری تاکید کرد: لازمه رسیدن به هدفهای یاد شده استقامت و ایستادگی در مقابل ناهمواریهاست.
وی با اشاره به اینکه 19 آبان بعنوان روز جهانی علم معرفی شده است گفت: علم یکی از ارکان پیشرفت و اقتدار است به همین دلیل جهان استکبار همواره به دنبال استعمار علم در جهان است.
امام جمعه بوشهر با اشاره به تاکید اسلام بر تحصیل و تولید علم اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب همواره بر توجه مسئولان به توسعه و پیشرفت دانش بنیان کشور تاکید کرد.
وی یادآور شد: مسئولان باید همواره به موضوع توسعه علم و فناوری به ویژه علوم استراتژیک، نگاه نخبگانی، توجه به نخبگان، اجرای پیوستهای فرهنگی در جامعه و ایجاد ارتباط علم و تولید محصول و ثروت توجه داشته باشند.
صفایی بوشهری با اشاره به اینکه چند سالی است که شتاب رشد علمی در جامعه کم شده است گفت: با توجه به ظرفیت نیروی انسانی توانمند استان بوشهر باید از این پتانسیل در راستای تبدیل استان به منطقه ویژه علم و فناوری بهره برد.
وی همچنین با اشاره به روز کتاب و کتابخوانی نیز افزود: باتوجه به اینکه استان بوشهر بعنوان پایتخت کتاب در سال گذشته معرفی شده است باید از این ظرفیت برای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در استان استفاده کرد.
امام جمعه بوشهر توسعه زیرساختهای کتابخانه ای و عمومی، توسعه فرهنگ اهدای کتاب، حمایت از کتابخانه ها، پرداخت سهم مالیات و عوارض مربوط به کتابخانه ها از سوی دستگاهها، ترویج فرهنگ کتاب، تاسیس انجمن خیرین کتابخانه ساز و انجمن کتابخانه مجازی در استان را مورد تاکید قرار داد.
وی از خادمان پیاده روی اربعین حسینی در استان بوشهر تجلیل کرد و گفت: جامعه جهانی بداند نظم نوین جهانی آینده به نام امام حسین (ع) است.
6047/**خبرنگار: موناعیدان * انتشار: عباسعلی نقی یان

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال