آغاز هفته کتاب و کتابخوانی سال 96 کشور از بوشهر

بوشهر- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: با توجه به اینکه بوشهر به عنوان پایتخت کتاب سال 1396 انتخاب شده، آغاز بیست و پنجمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی کشور امسال از این استان است.

حمیده ماحوزی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این آیین روز یکشنبه 21 آبان ماه با حضور معاون فرهنگی و مدیرکل دفتر برنامه ریزی و مطالعات فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مدرسه فرزانگان بوشهر برگزار می شود.
وی بیان کرد: برنامه های حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز پیش بینی شده ولی تاکنون حضور وزیر در این برنامه قطعیت پیدا نکرده است.
ماحوزی ادامه داد: مسابقه دوچرخه سواری مروجان کتابخوانی، جشن امضا کتاب نویسندگان، جشن کتاب، حرکت کاروان سیار برای توزیع کتاب در بوشهر از ویژه برنامه های آغازین هفته کتاب در بوشهر است.
وی بیان کرد: همچنین در این روز زنگ مطالعه در مدرسه متوسطه دوم فرزانگان بوشهر با حضور باشگاه های کتابخوانی بوشهر نواخته می شود.
وی گفت: برگزاری ایستگاه نقاشی و بازدید از مدرسه مصلحیان به عنوان باشگاه برتر کتابخوانی از دیگر برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی در بوشهر است.
ماحوزی افزود: براساس آمار اعلام دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی در سال جاری از بین 2 هزار باشگاه کتابخوانی که در کشور ثبت شده است هزار و ٣٠٠ باشگاه مربوط به شهر بوشهر است که این امر نشان از افزایش سرانه مطالعه در استان دارد.
وی گفت: در ارتباط با انتخاب بوشهر به عنوان پایتخت کتاب ایران تاکنون طرح های مختلفی به اجرا درآمده است.
استان بوشهر در سال گذشته به دلیل کسب مقام برتر در زمینه اجرای برنامه های مرتبط با توسعه و ترویج کتاب و کتابخوانی به عنوان پایتخت کتاب ایران در سال 1396 انتخاب شد.
7212/6043**
خبرنگار: عبدالصمد شهریاری** انتشار دهنده: خدانظر خواجه

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال