پذیرش دانشجوی خارجی با 'بورس خلیج فارس' دردانشگاه بوشهر

بوشهر- ایرنا- رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهرگفت: مجوز های پذیرش دانشجوی خارجی در قالب بورسیه خلیج فارس و راه اندازی دانشکده کسب و کار در این دانشگاه صادر شد.

عبدالمجید مصلح روز سه شنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: مجوز پذیرش دانشجویان بورسیه و غیر بورسیه خارجی از طرف وزارت علوم،تحقیقات و فناوری در دانشگاه خلیج فارس صادر شد .
وی یادآورشد: براین اساس علاوه بر دانشچویان خارجی مشغول به تحصیل دانشگاه ، پذیرش دانشجوی خارجی بورسیه در دانشگاه خلیج فارس از مهرماه امسال عملیاتی می شود.
وی یادآورشد: براساس مصوبه هیات امنای دانشگاه بورسیه تحت عنوان بورس خلیج فارس تصویب و در این چارچوب ، سالانه شماری دانشجوی خارجی با حمایت وزارت علوم، تحقیقات و فناروی و اعتبارات دانشگاه خلیج فارس با بورس در این دانشگاه مشغول به تحصیل خواهند شد.
مصلح با بیان اینکه مجوز راه اندازی دانشکده کسب و کار دانشگاه خلیج فارس توسط هیات امنا صادر شده است گفت: هم اکنون رشته های مرتبط با این دانشکده در این دانشگاه فعال است که با صادر شدن محوز راه اندازی دانشکده کسب و کار توسط شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم شمار رشته ها افزایش می یابد.
وی یادآورشد:دانشگاه خلیج فارس بوشهر دارای هشت دانشکده است که 2 دانشکده آن در دشتستان و جم و مابقی در شهر بوشهر استقرار دارند.
هم اکنون 6 هزار و 300 دانشجو در 29 رشته کارشناسی، 49 رشته کارشناسی ارشد و 12 رشته در مقطع دکترا تحصیل می کنند.
67درصد دانشجوبان دانشگاه خلیج فارس در مقطع کارشناسی و مابقی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل می‌کنند.
براساس برنامه ریزی راهبردی دانشگاه خلیج فارس باید شمار دانشجویان این دانشگاه تا سال 1404 به بیش از 9 هزار دانشجو افزایش پیدا کند.
7212/6043**
خبرنگار: عبدالصمد شهریاری** انتشار دهنده: خدانظر خواجه

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال