کل اخبار روز جاری: 1101   |   کل اخبار سراسری : 415
تسریع در مرمت یادمان های تاریخی نیازمند مشارکت بخش خصوصی است

رئیس سازمان میراث فرهنگی در گفت وگو با ایرنا:

تسریع در مرمت یادمان های تاریخی نیازمند مشارکت بخش خصوصی است

شیراز- ایرنا- معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: برای تسریع در زمینه مرمت و بازسازی یادمان های تاریخی که در زمره آثار ملی شاخص نیستند نیازمند مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی هستیم.

روسیه: راهکارهای یکجانبه آمریکایی ها را در سوریه  نمی پذیریم

روسیه: راهکارهای یکجانبه آمریکایی ها را در سوریه نمی پذیریم

مسکو - ایرنا - سرگئی ریابکوف معاون وزارت خارجه روسیه با انتقاد از خودداری آمریکا از اجرای تعهدهای توافق ژنو در باره سوریه، گفت: این کار در مسیر خط مشی باصطلاح راهکارهای یکجانبه است که هیچگاه برای ما قابل پذیرش نبوده است.

وزیر اطلاعات:استفاده ابزاری از اعمال مجرمانه برای برخورد با اهداف سیاسی، آسیبی جدی است

درهمایش مقام های قضایی کشور

وزیر اطلاعات:استفاده ابزاری از اعمال مجرمانه برای برخورد با اهداف سیاسی، آسیبی جدی است

مشهد- ایرنا- وزیر اطلاعات دولت جمهوری اسلامی ایران از جمله آسیب ها در کار دستگاههای امنیتی، اطلاعاتی و قضایی را نحوه برخورد با عناوین مجرمانه ذکر و بیان کرد: استفاده ابزاری از اعمال مجرمانه برای برخورد با هدفهای سیاسی و مانند آن آسیبی جدی است که باید مورد توجه قرارگیرد.

وزیر تجارت استرالیا مذاکراتش در ایران را مثبت ارزیابی کرد

وزیر تجارت استرالیا مذاکراتش در ایران را مثبت ارزیابی کرد

کوالالامپور – ایرنا - وزیر تجارت، سرمایه گذاری و گردشگری استرالیا روز پنجشنبه در بیانیه ای، مذاکراتش را در تهران و با 'دولت و نهادهای تجاری ایران' مثبت ارزیابی کرد و به تشریح جزئیات سفر خود پرداخت و اعلام کرد که استرالیا مناسبات تجاری خود با ایران را تجدید کرد.

عناوین مهم

سر خط اخبار

  • گزارش
  • گفت و گو
  • خبر از ايرنا
تصادف؛ نبود فرهنگ رانندگی یا ضعف در زیرساخت ها

تصادف؛ نبود فرهنگ رانندگی یا ضعف در زیرساخت ها

کرمانشاه- ایرنا- آمارها نشان از روند رو به افزایش تصادفات رانندگی می دهد و ادامه این روال هزینه های مادی و معنوی فراوانی بر پیکره جامعه خواهد گذاشت، در واکاوی دلایل تصادفات عوامل مختلفی همواره مطرح می شود اما در واقعیت عوامل متعددی در بروز تصادف نقش دارد و تنها یک عامل موثر نیست.

تحلیل و تفسیر

آمار، اعتماد و آینده

آمار، اعتماد و آینده

تهران- ایرنا- آمار و اطلاعات دقیق از آنچه در کشور می گذرد از مهمترین پیش نیازهای برنامه ریزی های کلان و تصمیم سازی های راهبردی است. از منظری دیگر اما می توان صحت و دقت آمار را شاخصی از اعتماد عمومی به عنوان عنصری اساسی در شکل دهی به سرمایه اجتماعی به شمار آورد.

سعودی و رویای نقش بر آبِ نیل

سعودی و رویای نقش بر آبِ نیل

تهران- ایرنا- عربستان سعودی در فرایند تنش زایی های فزاینده و ماجراجویی های منطقه ای، روز به روز ناکامی های بیشتری را پیش رو می بیند. از تازه ترین این ناکامی ها می توان به رویکردهای واگراینده قاهره از خواست ها و اهداف منطقه ای ریاض اشاره کرد که طی روزهای گذشته نمایان تر شده است.

واقعیت های وارونگی ناپذیر ایران در منطقه پربحران

واقعیت های وارونگی ناپذیر ایران در منطقه پربحران

تهران- ایرنا- نگاهی واقعگرایانه به نقش، جایگاه و سیاست های جمهوری اسلامی ایران در خاورمیانه بحران خیز در کنار بازخوانی واقعیت های تاریخی این منطقه، سندی بر واهی بودن ادعای دولت هایی است که با فرافکنی مسوولیتشان در زمینه گسترش خشونت، افراطی گری و دهشت افکنی، کشورمان را به ایجاد ناامنی و بی ثباتی در منطقه متهم می کنند.

روحانی و دغدغه خشونت زدایی

روحانی و دغدغه خشونت زدایی

تهران- ایرنا- مقابله با خشونت در سطوح و عرصه های گوناگون، از بستر خانواده تا حوزه کنشگری منطقه ای و بین المللی مساله ای است که در سخنرانی های اخیر رییس جمهوری برجستگی ویژه ای یافت. طی سه سال اخیر نیز نهادینگی اعتدالگرایی و پرهیز از افراطی گری مهمترین راهکار رییس جمهوری برای مقابله با آسیب های خشونت بوده است.

سایر زبان ها

Español    Türkçe    English     العربیه        Pусский

 

  • برگزیده
  • نقد در رسانه
  • رسانه های مجازی
  • مطبوعات ایران
  • مطبوعات جهان

 

پرونده خبری

 

 

 

 

   

اشتراک بسته های پیشخوان خبر یا (MMS) ایرنا

از طریق شبکه ایرانسل با ارسال کد 6999 به سر شماره 8494